Среќна Нова 2016!

2016

Почитувани колеги доктори и наши здравствени соработници!

На сите Ви посакувам СРЕЌНА НОВА 2016 ГОДИНА исполнета со добро здравје,радост и успеси на сите полиња од животот.

Задоволни доктори,задоволни пациенти!

Сите за еден ,еден за сите!

За да успееме во нашите барања за подобар статус на докторите, потребно е единство од највисок степен.

Посакувам во наредната година сите да имаме повеќе време за наш личен професионален напредок, со што ќе го зголемиме нашиот придонес во подобрување на нашиот здравствен систем.

Со почит
Претседател на ЗПЛРМ
Др Лилија Чолакова Дервишова

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари