Промена на режимот за препишување на Olanzapin, Sulfosalazin и Karvedilol

Почитувани колеги,

Во Службен Весник е објавена промената на режимот на препишување на Olanzapin, Sulfosalazin и Karvedilol. Сите се симнати на режим РС. Претходно беа на режим РСС.

Коментари (1)

 

  1. Анонимен напиша:

    MISLAM DEKA OVAA INFORMACIJA E POGRESNA,NA SULFASALAZINOT MU E SMENET REZIMOT NA PREPISUVANJE OD** VO *I STO BI ZNACELO PRIMENA VO INTENZIVNI EDINICI,POD KONTROLA ,A SO INDIKACIJA AKUTNO VLOSUVANJE NA ULCEROZNIOT KOLIT.OVA GO IMA NA SAJTOT NA FZOM VO EDNO OD SOOPSTENIJATA VO RUBRIKATA LEKOVI.
    DR.LILI ILI DRUGI KOLEGI VE MOLAM RAZJASNETE MI GO OVA!POZZ

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари