Правила за коментирање

Почитувани колеги,

Почнувајќи од 15.05.2012, коментарите нема да бидат анонимни и ќе им бидат дозволени само на оние корисници кои што уредно си ги исполнуваат обврските за членарина.

Пристапот ќе се обновува на секои 365 дена. Пример: ако некој има платено членарина во ноември 2011, пристапот ќе биде активен до ноември 2012.

Коментарите и понатаму пред да бидат објавени ќе се модерираат со цел да се заштити достоинството и угледот на здружението и веб сајтот. За да ви биде овозможен пристап, испратете email на следнава адреса registracija@zplrm.mk со следните податоци:

Име и презиме на докторот, лозинка (која што можете да ја промените), име на ординацијата и град/населено место каде што истата се наоѓа. Ве молиме дозволете до 48 часа за да добиете повратен одговор на истиот email со кој ќе ги пратите наведените податоци.

Со почит,
Управен одбор на ЗПЛРМ

Коментари12 коментари

 

 1. magdalena.mileva напиша:

  pocituvani me interesira dali ke dobieme zvanicno izvestuvanje od agencijata za zastita na licni podatoci kako sto dobija stomatolozite i farmacevtite od nivnite komori.Momentalno imam soznanie deka e dobieno neoficijalem meil od KAPITAL za nekakvo predavanje vo Skopje a se odnesuva na trgovski drustva. Ako nekoj ima nekakva informacija neka napise.Blagodaram na razbiranjeto

 2. magdalena.mileva напиша:

  me interesira so celite za 2014 godina dali ona sto e za trimesecie e zadolzitelno do 31.03.2014 ili e orientaciono.Dali treba da se isprati realizirani celi do fondot za prvo tromesecie.Ako nekoj od kolegie ima iskustvo ili soznanie poprecizno molam neka odgovori.Blagodaram

 3. biljana.gorgiovska напиша:

  Imam edno prasanje? Dali pravilnikot koj e daden za dobivanje na dozvola za rabota od ministerstvo za zdrastvo se odnesuva i za ordinaciite koi veke imaat dobieno dozvola za rabota so prostor 9m2 za cekalna, a sega baraat12m2.Ve molam da mi odgovorite dali jas sega treba da ja preureduvam ordinacijata za da mozam da prodolzam so rabota, bidejki nemam napraveno nikakva promena vo rasporedot na ordinacijata od momentot na dobienata dozvola za rabota vo 2001 god pa se do denes.
  So pocit Dr Biljana

 4. dr.kate напиша:

  Ve molam edno prashanje do korisnicite na PRIMA MEDIKA ,dali im raboti sistemot za zakazuvanje vo moj termin. Od sabotata nemozam da zakazam nitu eden pregled ,odnapred Vi blagodaram

 5. dr.kate напиша:

  Ve molam dali moze da ni se objasni kako da zakazuvame termin kaj specijalist koga 80%od specijalistite vo bolnicite nemaat istaknato nikakov termin

 6. ibraim.ramadani напиша:

  Pocituvana koleginica DR. DERVISOVA rabotata ja izvrsis korekno i za pohvalba si deka imas vreme da ne informiras za nasata fela.
  pozdrav od dr ibraim od s.Zajas Kicevo.

 7. Д-р Поликсенија напиша:

  ИМАМ ЕДЕН ПРЕДЛОГДО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ЗПЛРМ,ВКЛУЧУВАЈЌИ ГО И ПРАВНИКОТ
  ДА СЕ СОСТАВИ НЕКОЈА БРОШУРА КАДЕ КЕ ИМА УПАТСТВА ШТО СЕ` ТЕРБА ДА ПОСЕДУВА ЕДНА ПЗУ,ОД:ОСНОВНА ОПРЕМА,ДОКУМЕНТИ,ДНЕВНИЦИ,РЕГИСТРИ,РЕШЕНИЈА
  (ПР,РЕШЕНИЕ ЗА ГОДИШЕН ОДМОР).ИЗЛАЗНИЦИ..
  ИМАМ
  УШТЕ ЕДЕН ПРЕДЛОГ,ДА СЕ ИЗГОТВИ ГОЛЕМ ПЛАКАТ КАДЕ ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕНО СЕ` ШТО ТРЕБА ДА ИМА ОБЈАВЕНО ВО ЧЕКАЛНАТА НА ЕДНА ПЗУ,ПОЧНУВАЈЌИ ОД ИМЕ,РАБОТНО ВРЕМЕ,ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТ,ЗАМЕНА МАТИЧЕН ЛЕКАР…,(СЕКАКО ТОА СЕКОЈ ПОСЕБНО ЌЕ СИ ГО ПОТПОЛНИ)”ПРЕГЛЕДОТ КАЈ МАТИЧЕН ЛЕКАР НЕ СЕ НАПЛАЌА”,ПРАВА НА ПАЦИЕНТИ,А-3 ФОРМАТ НА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ БЕЗ ДОПЛАТА..ДИЗАЈНИРАН ДА БИДЕ ПЛАКАТОТ ТАКА ДА МОЖЕМЕ ДА ГИ ОБНОВУВАМЕ(PR.КАКО ЛИСТАTA НА ЛЕКОВИ)ПО ПОТРЕБА(НА ПР МЕСТО КАДЕ КЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИАКЧЕ СЕГАВАЖЕЧКАТА ИНФОРМАЦИЈА И НА ТОА МЕСТО ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ
  СЕКАКО ОВА ДА Е СО ПРИСТОЈНА ЦЕНА,И ДА Е ДОСТАПНО САМО ЗА ЧЛЕНОВИ НА ЗПЛРМ СО ПЛАТЕНА ЧЛАНАРИНА
  ОВА МИСЛАМ НА СИТЕ НИ Е ПОТРЕБНО,(И ПОКРАЈ ТОА ШТО СЕ ТРУДИМЕ СЕ` ДА ИМАМЕ),ЗА ДА НЕ НАПРАВИМЕ ПРОПУСТ ЗАТОА ШТО ВЕЌЕ СЕКОЈДНЕВНО САМО СЛУШАМЕ ЗА НЕШТО ШТО ЗА НАС Е НОВО,А ВЕЌЕ ПОСТОИ ВО ЗАКОНОТ ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ ИЛИ НА ДР.МЕСТА,СЕПАК НИЕ СМЕ ЛЕКАРИ И НЕ МОЖЕМЕ ДА ЗНАЕМЕ СЕ`,А СЕ СООЧУВАМЕ СЕКОЈДНЕВНО СО СЕКАКВИ КОНТРОЛИ.НА ОВОЈ НАЧИН СИТЕ ЌЕ БИДЕМЕ ЗАШТИТЕНИ,СЕКАКО АКО ПОСТАПУВАМЕ СПОРЕД ОБЈАВЕНОТО

 8. dr.Erol напиша:

  Ve molam nekoj da mi odgovori od zdruzenieto zosto me nema vo spisokot na plateni clanarini za 2012g i ako clanarinata e uredno platena uste pred 2 meseci.PZI ENI MEDIKA EROL s.Rasce.POZDRAV>

 9. Dr.Bari напиша:

  Imam eden predlog za spisokot za uplatenata clenarina.Da se napravi spisok po gradovi i da se vnese samo imeto na PZU-to a ne i dodatocite napr.Primarna zdravstvena ordinacija itn itn. Pozdrav.

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари