Известување до матичните лекари за тестирање на SARS COV2 и други вируси

Почитувани,

На следниот линк можете да го превземете известувањето за тестовите кои
се работат на Институтот за микробиологија и паразитологија, а се наменети за детекција на респираторни вируси, т.е. за дијагноза на акутни респираторни инфекции.

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари