Распоред за работилници Кавадарци

Почитувани колеги,

За докторите од Кавадарци, Росоман, Неготино и Демир Капија ќе се одржат работилници на теми Хемостатски поеметувања и Guillain-Barre синдром на следните датуми: 31.10.2022 и 1.11.2022 со почеток од 16:00 часот.

Работилниците ќе се одржат во просториите на Црвен Крст – Кавадарци. (Црвен Крст Кавадарци се наоѓа во зградата на Домот на Културата Кавадарци, 1 спрат).

Бројот на слушатели е ограничен на 15.

Пријавување на следниот линк: http://zplrm.azurewebsites.net/

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари