Протест пред Министерство за здравство

Почитувани колеги,

На ден 15.06.2022 со почеток од 12:00 часот пред Министерство за здравство ќе се одржи протест организиран од страна на Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи и приватни доктори по дентална медицина под мотото „Да го повратиме нашето лично достоинство и достоинството на професијата“

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари