Образец за евиденција за замена на лекари ФЗОМ

Почитувани,

На состанокот одржан на ден 13.10.2010 година во просториите на ФЗОМ помеѓу претставници на лекарска комора Д-р Ванчо Апостоловски и Д-р Лилијана Чолакова- Дервишова и претставници од ФЗОМ Валентина С. Јоргушеска Советник на директор , Јасмина Смилевска Раководител на Одделение за склучување на договори со здравствени установи и Мартин Илов Администратор во сектор Информатика.

Беше договорено да се изработи образец кој ќе ги содржи податоците за лекарите и нивните замени. Во прилог на овој маил ви го доставувам образецот за евиденција на замени на лекари.

Линк за превземање: Obrazec za evidencija na zameni na lekari

Пополнетите обрасци се пополнуваат за лекари од примарна здравствена заштита. Обрасците потребно е да се поделени по регионални единици, односно за Скопје еден документ со сите лекари и нивните замени.

Доставата на истите мора да биде најдоцна до 22.10.2010 (Петок) до 16.30 часот на следниот маил:martini@fzo.org.mk.

Коментари9 коментари

 

 1. Paca Donevska напиша:

  Pocituvani,
  Sakam da ve izvestam deka nie vo Probistip imame mnogu malku informacii za zbidnuvanjata vo naseto zdruzenie.Jas ponekogas ke najdam nekoj mail(koga nekoj grupno go pratil) pa ke se informiram, no troa ne e dovolna i celosna informacija.Ostanatite kolegi voopsto ne se informirani.Mora da se misli i na nas od provincija,ostaveni sme na marginite.Pozdrav

 2. Viktor напиша:

  Почитувани, пробајте на следнава адреса: martini@fzo.org.mk

  Јас на таа адреса успешно испратив формулар

 3. sale напиша:

  Vo vrska soobrascite za zamena na doktori nema informacija do koj datum treba da se dostavi obrazecot i Ve molime da ja definirate E-postata na koja treba da gi isprakame podatocite Pzz.

 4. Tanja напиша:

  Dali treba site da go popolnime obrazecot,zatoa sto vece imame davano takva informacija do FZO?

 5. Gordana напиша:

  Zdravo, isprativ obrazec na adresata martin@fzo.org.mk, no dobiv povraten meil deka porakata nemoze da bide primena. Dali ima nekoja druga adresa ili nacin za da se isprati obrazecot?

  Blagodaram odnapred.

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари