Известување за Е-Хематолошка амбуланта

Почитувани,

Во име на Универзитетска клиника за хематологија Скопје, сакаме да Ве известиме дека официјално од 01.06.2021 година како дел од Мој термин започна со работа Е- хематолошка амбуланта (интернет –
телефонска консултација матичен лекар со хематолог).

Во прилог Ви праќаме кратки инструкции за користење на Е-хематолошката амбуланта.

Напомена: термините за е-амбуланта да не се користат за испраќање на пациенти со физичко присуство со упат за преглед во амбулантите на Универзитетска клиника за хематологија Скопје.

Ви благодариме на соработката однапред.

За дополнителни информации слободно може да не контактирате.

Со почит,
Универзитетска клиника за хематологија Скопје

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари