Распоред на саботни дежурства Бит Пазар 17.02.2024 – 11.05.2024

0

Распоред-на-саботни-дежурства-Бит-Пазар-17.02-11.05.2024 ...

02.7.24 | Списоци за дежурства | Прочитај повеќе

Информација за доделена шифра за лица со попреченост над 26 години

0

Informacija-za-dodelena-sifra-za-lica-nad-26-godini ...

02.4.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Потреба од медицинска сестра

0 Потреба од медицинска сестра

...

01.24.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Каква е состојбата со сезонскиот грип во моментот во Македонија – Гостување во Топ Тема на ТВ Телма

0

https://www.youtube.com/embed/Cn76xC0DAoE ...

01.24.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Гужвите во автобусите придонесуваат да се пренесува грипот

0

https://www.youtube.com/embed/RynLml9l0MU https://sitel.com.mk/guzhvite-vo-avtobusite-pridonesuvaat-da-se-prenesuva-gripot ...

01.21.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Грипот коси – пикот се очекува следната недела

0

Грипот зема замав, а и од ковидот нема спас.Речиси секој втор човек од најмал до најстар се бори со инфлуенца или ковид.Високи температури кои траат по неколку де ...

01.21.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Ветувањето за добро јавно здравство остана само поглавје во „Планот за живот“

0

„Добро јавно здравство“ беше ветувањето во Планот за живот во Македонија на СДСМ од 2016 година, но надлежните не одговараат на прашањата колку од тоа е реализир ...

01.21.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Понуда за осигурување од одговорност

0

Почитувани колеги, На следниот линк можете да ја превземете понудата за осигурување од одговорност. Ponuda-odgovornost-lekari-Zdruzenie-na-privatnite-lekari-na-R.Makedonija-15.01.2024 Во врска со ...

01.21.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Распоред на саботни дежурства Јане Сандански 03.02.2024 – 27.04.2024

0

Raspored-na-sabotni-dezurstva-Jane-Sandanski-03.02.2024-27.04.2024 ...

01.21.24 | Списоци за дежурства | Прочитај повеќе

Зошто има послаб одѕив за вакцинација меѓу граѓаните: „Народот со години слуша за недостиг на лекови и афери, така се губи довербата во системот“

0

Нема нови случаи на магарешка кашлица, но има уште една жртва од грип. Досега шестмина починаа, сите биле невакцинирани. Бројот на заразени расте, при што за една не ...

01.18.24 | Соопштенија | Прочитај повеќе

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари