Промена на термин за работилници – Тетово

Почитувани,

Во интерес на колегите за што е можно побрзо завршување на обврската за присуство на работилниците во Тетово, Ве информираме дека термините за септември се променети и работилниците ќе се одржат на истото место – мала сала во Собрание на општина Тетово на следните датуми:

1. 21.09.2017 (четврток) од 14:00 до 16:00 – Дијабетска нефропатија и Белодробен карцином

2. 22.09.2017 (петок) од 14:00 до 16:00 – Дијабетска ретинопатија и Анемии кај деца

Со почит,

ЗПЛРМ Тетово

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Кредитни продукти за ПЗУ
Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари