Саем на медицина Пловдив

МЕДИЦИНА & СТОМАТОЛОГИЈА & ФАРМАЦИЈА

3 дена / 1 ноќевање – термин: 20.10

ЕДИКУС, ДЕНТО Гален, промовира најнови технологии и производи; помага и во размената на информации и реализацијата на врските меѓу специјалистите во медицината, стоматологијата, фармацијата и балнеологијата. На форумот се спроведуваат трансакции и деловни контакти; Изложбата, која е одобрена од Меѓународната асоцијација на саемот индустрија UFI, привлекува меѓународни и домашни инвестиции за развој на родното здравство според европските стандарди. Посетете го саемот и подарете си себе нови искуства и иновациони идеи за вашиот професионален бизнис.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

1 ден. 20.10. Поаѓање од Велес во 01:30 часот , од Скопје во 02:00 часот пред WIP хотел, спроти Скопски Саем. Се патува преку граничен премин Деве Баир, Софија.. со попатни паузи и царински формалности.. Пристигнување во Пловдив на 20.10 во утринските часови. Целодневна посета на саемот до попладневните часови. Сместување во хотел 3* во Пловдив. Факултативно, организирана вечера во традиционален ресторан. Враќање во хотелот. Ноќевање.

2 ден. 21.10. Појадок. Напуштање на хотелот и посета на саемот. Целодневна посета до попладневните часови. Факултативно пред поаѓање за Македонија, посета на Mall of Plovdiv со можност за вечера или шопинг во многубројните продавници, ресторани и бутици од познатите светски брендови. Во вечерните часови, поаѓање за Македонија. Пристигнување во Скопје / Штип, наредниот ден во раните утрински часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 4.550 МКД

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Превоз со високо туристички минибус,
– трансвер: саем – хотел – саем,
– Сместување во хотел со 3*** во Пловдив на база (ноќевање со појадок, кафе + сок),
– посета на Moll of Plovdiv.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– влезница за саемот,
– посета на национален ресторна,
– патничко осигурување 150 мкд,
– други ненаведени посети.

Напомена: Времето за состанок на групата за поаѓање: саем – хотел – саем е по договор на лице место.
За реализација на аранжманот, потребно е минимум 18 патници.

So pocit,

SAMA HOLIDAY Travel Agency
1400 Veles, Industriska bb
tel./fax: + 389 43 231 221
e-mail: samabooking@gmail.com
www.samaholiday.com.mk

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари