Иницијатива за промена на закон за партиципација

Почитувани колеги,

Бидејќи целата докторска фела побара да има партиципација, претседателството на ЗПЛРМ, реши да даде иницијатива за промена на законот до министерството. Иницијативата може да се симне во делот Превземања или на следниот линк: Иницијатива

Коментари (2)

 

  1. d-r Miki Mircev напиша:

    Idejata e odlicna, ova trebase mnogu po rano da se podnese. Imam samo edno prasanje: Dali i prepisot na lekovi se zema vo obzir i dali ako ide povece pati za prepis vo tekot na mesecot nema da placa pacientot. Nas najgolem problem ni se prepisuvacite na lekovi.
    P.s. Koga ce dojdete vo Negotino da se sretneme, zatoa sto sobirot vo Kavadarci bese nabrzina i ne doznaa site za nego.Skoro site privatni lekari imaat zelba za sredba

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари