Дервишова: Матичните лекари не се телефонски секретарки

Матичните лекари, врз чиј грб ќе падне целата процедура за закажување на вакцинирањето, им се налутија на здравствените власти. Реагираат дека се блокирани со работа, а ова уште толку ќе им го скуси времето за преглед на пацинети. Не сме телефонски секретарки, туку здравствени работници, им порача претседателката на здружението на приватни лекари, Лилија Чолакова-Дервишова.

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари