Иницијатива до Уставен суд

Почитувани колеги,

ЗПЛРМ поднесе иницијатива до Уставниот суд за преиспитување на одлуката за награда на дел од здравствениот персонал околу справувањето со проблемите од Корона вирусот.

Награда или за сите или за никој. Прва борбена линија за се се МАТИЧНИТЕ ДОКТОРИ!

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари