Известување за понатамошно постапување

Почитувани колеги,

На следниот линк можете да го превземете известувањето за здравствените работници со насоки за понатамошно постапување, согласно заклучоците од Комисијата за заразни болести од состанокот одржан на 31.05.2019 година, во однос на актуелната состојба со мали сипаници во Р. Северна Македонија и спроведување на дополнителна МРП вакцинација.

Испрати коментар

Мора да бидете најавени за да испратите коментар.

Како да се регистрирам?

Корисни линкови

Министерство за Здравство Фонд за Здравство Лекарска комора За Здравје

Регистрирај се!
Министерство за Здравство
Драмски театар

Барај (Впиши го поимот и притисни enter)

Соопштенија со најмногу коментари